One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

– Maria Montessori


 

Metoda Montessori już od ponad wieku udowadnia swoją skuteczność w terapiach dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych na całym świecie. To jak bardzo zmienia ona życie dzieci i ich rodzin na lepsze, widzimy na co dzień. Montessori International School jest podstawową szkołą integracyjną , w której dzieci np. z zaburzeniami ze spektrum autyzmu znajdują idealne warunki do rozwoju.

Najważniejsza jest właściwa diagnoza i bezzwłoczny wybór terapii; im dziecko młodsze, tym większe szanse mamy na dostarczenie odpowiedniej pomocy i zareagowanie na jego potrzeby. W Montessori International School poprowadzimy kompleksową terapię twojego dziecka, dbając o rozwój wszystkich niezbędnych obszarów życia. Ogromny nacisk kładziemy na aspekt socjalizacji, umiejętność nawiązywania relacji z drugim człowiekiem, pracę w diadach, triadach, grupach, a nie jedynie koncentrację na nauczycielu-asystencie-terapeucie. Nie pracujemy nad jedną, wyizolowaną sferą życia, czy jedną, konkretną kompetencją np. mową (w takim przypadku po dłuższym czasie można stwierdzić, że dziecko ma zdecydowanie większy zasób słownictwa, jednak wcale nie będzie go używać, ponieważ aby to robić, musi mieć równie silnie rozwinięte zdolności sensoryczne, czy społeczne).

Niezwykle istotne jest Wasze, rodziców, podejście i oczekiwania. Zaczynając terapię w Montessori International School, dajecie swojemu dziecku szansę na wyrównanie trudności rozwojowych i wykształcenie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia w przyszłości. Te umiejętności dziecko wypracowuje w otoczeniu innych dzieci, podczas swobodnej interakcji, co daje mu ogromne poczucie satysfakcji. Rezultaty wypracowujemy wspólnie: Wasze dziecko, my i Wy.

Terapia jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb dziecka, nad jej realizacją czuwa zespół wykwalifikowanych pedagogów specjalnych, nauczycieli Montessori, logopedów, terapeutów INPP, SI i innych. Skontaktuj się już dziś i zobacz uśmiech na twarzy swojego dziecka, zobacz radość z zabawy z innymi dziećmi, zobacz jak i Twoje dziecko rozkwita w otoczeniu Montessori!

Go top